Tori valla uudised

03.05.2024
Ametlikud teated, Sindi

Pärnu mnt 49 ja Pärnu mnt 51a katastriüksuste detailplaneeringu avalik väljapanek

Tori Vallavalitsus korraldab Sindis Pärnu mnt 49 ja Pärnu mnt 51a katastriüksuste detailplaneeringu avaliku väljapaneku ajavahemikul 20.05-19.06.2024

Avaliku väljapaneku tulemuste avalik arutelu korraldatakse vastavalt planeerimisseaduse § 88 lg 2-le juhul, kui planeeringu kohta esitatakse avaliku väljapaneku kestel kirjalikke arvamusi ja kui kõik kirjalikult esitatud arvamused ei ole arvesse võetud.

Planeeringu lahendusega saab tutvuda https://www.torivald.ee/parnu-mnt-49_51a ja Tori vallavalitsuses. Arvamused ja ettepanekud kavandatud eskiislahenduse osas palume esitada hiljemalt 19.06.2024 e-kirja teel aadressil tori@torivald.ee või kirjalikult Tori vallavalitsusele (Pärnu mnt 22, Sindi, Tori vald, 86703 Pärnu maakond).

Vastavalt planeerimisseaduse nõudele toome järgnevalt välja antud planeeringuga seotud olulise info ja anname lühiülevaate planeeringu lahendusest.

Detailplaneeringualal asuvad olemasolevad katastriüksused :

  • Pärnu mnt 49, tunnus 74101:001:0252, sihtotstarve ärimaa 100%;
  • Pärnu mnt 51a, tunnus 80901:001:0424, sihtotstarbeta maa, katastriüksusel asub ehitismälestise elamu Sindis Pärnu mnt 51 (reg nr 16788) kaitsevöönd.

Planeeringuala suurus on ca 1716 m2.

Detailplaneeringu ala asub Pärnu mnt ääres Tööstuse tn 2, Kooli tn 2b ja Pärnu mnt 51 vahelisel alal. Tööstuse tn 2 ja Kooli tn 2b asuvad paneelmajad, Pärnu mnt 51 asub ehitismälestis elamu Sindis Pärnu mnt 51, reg nr 16788. Planeeringu ala asub väljakujunenud hoonestusega Sindi linna keskosas. Valdavalt on antud planeeringu lähiümbrus Sindi linna üldplaneeringu järgi elamuala. Planeeringuala piir.

Juurdepääs planeeringualale on Pärnu mnt-lt. Jalakäijate ning jalgratturite liikumine planeeringualale on tagatud piki Pärnu maantee äärt kulgevat ja linna kergliiklusteede võrku ühendatud jalg- ja jalgrattateed. Ala siseselt on jalakäijate ja jalgratturite liikumine tagatud segaliiklusena sillutatud aladel.

Planeeringualal paikneva Pärnu mnt 49 katastriüksuse suurust ja piire ei muudeta.

Pärnu mnt 49 katastriüksusele määratakse elamumaa sihtotstarve.

Pärnu mnt 51a katastriüksusest moodustatakse üks planeeringuala elamukrunte teenindav tee- ja tänava maa-ala krunt ning üks Pärnu mnt 51 katastriüksusega liitmiseks planeeritav elamumaa krunt.

Detailplaneeringuga määratakse Pärnu mnt 49 katastriüksusele ehitusõigus ja hoonestusala kolmekordse kortermaja ehitamiseks ning lahendatakse vajalik taristu. Parkimine on ette nähtud omal katastriüksusel.

Planeeringuala vahetus laheduses Pärnu mnt 51 katastriüksusel asub kinnismälestis nr 16788 „Elamu Sindis Pärnu mnt 51″ koos kaitsevööndiga, mis ulatub osaliselt planeeringualale Pärnu mnt 51a kinnistu ulatuses. Planeeringulahendus ei mõjuta kinnismälestise vaadeldavust rohkem kui varasem hoonestuslahendus.

Sindi üldplaneering näeb ette detailplaneeringu alal elamuala E3, mis tähendab üksikelamu püstitamise võimalust, maksimumkõrgusega 8,5 m. Elamualale E3 ei ole lubatud korterelamut ehitada. Detailplaneeringuga tehakse ettepanek Sindi linna üldplaneeringu muutmiseks. Kuna naabruses on kortermajade piirkond, läheduses rekreatsioonivõimalusi pakkuvad pargialad, kaugele ei jää ka Pärnu jõgi ja rajatav kärestikukeskus ning piirkonnas on väljakujunenud infrastruktuur, on kortermaja püstitamine antud asukohta igati sobiv ja põhjendatud. Kuna parkimine lahendatakse omal katastriüksusel, ei teki lisakoormust parkimise näol ka ümberkaudsetele tänavatele.

Planeeritud ehitusõigus on toodud allolevalt:

  • hoonete arv – elamumaal kuni 3 hoonet (üks elamu ja kuni kaks abihoonet),
  • suurim lubatud ehitisealune pind – maapealne 560 m2; maa-alune 450 m2,
  • korruselisus – 3 maapealset korrust ning 1 maa-alune korrus,
  • hoonete maksimaalne kõrgus maapinnast – elamul 12,5 m, abihoonetel 5 m,
  • keldrikorrus – lubatud kasutades vajalikke ehitustehnilisi võtteid,
  • katusekalle – 30-50 kraadi,
  • hoonete minimaalne tuleohutusklass – TP-3.

Elamutele määratud arhitektuurinõuded näevad ette, et viimistlusmaterjalidest on eelistatud naturaalsed ja piirkonnale iseloomulikud materjalid (laudis, krohvipind, klaas, puhasvuukmüüritis). Välisviimistluses on keelatud kasutada katmata ümarpalkidest välisseina (või selle imitatsiooni), tööstuslikku profiilplekki, plastlaudist või muid häirivalt imiteerivaid materjale. Hoonete värvimisel tuleb vältida eredaid ja silmatorkavaid toone.

Parkimiskohtade arv, kuid mitte rohkem kui 15 kohta, arvestatakse vastavalt kehtivale standardile hoone projekteerimise käigus, võttes arvesse projekteeritavate korterite arvu ja toalisust.

Elamumaa haljastuse osakaal on määratud krundi piires minimaalselt 20% krundi pinnast. Ette on nähtud tuleohutuse nõuded. Kirjeldatud on hoonete vahelised kujad ning lahendatud tuletõrje veevarustus.

Lahendatud on trasside paiknemine ning sademevee ärajuhtimine.