03.10.2024

Suur ligipääsetavuse küsitlus ootab sinu vastuseid!

Suure ligipääsetavuse küsitlusega soovib Ligipääsuke juhtida inimeste tähelepanu sellele, kui erinevaid takistusi halb ligipääsetavus meile kõigile püstitab ja kui lihtsasti paljusid neist lahendada saaks.

Meil kõigil on soov parema ligipääsetavuse järele. On siis takistuseks trepp, millest lapsekäru või reisikohvriga mugavalt üles ei saa, raske uks, mida on võimatu avada, kui mõlemas käes on poekott, hoone, kus tuleb ronida kõrgetele korrustele, kuna puudub lift, linn, kus puuduvad juhendavad sildid, segane e-teenus, mille kasutamine on keeruline, päikeses peegeldav parkimisautomaadi ekraan, lärmi täis kaubanduskeskus, kus teiste inimestega rääkimine on raske, need mured on paljudele inimestele igapäevased ning puuetega inimestele sageli takistuseks, mis igapäevases elus toimetamise väga raskeks või lausa võimatuks muudavad.

Küsitlusele saab vastata Ligipääsukese kodulehel kuni 8. detsembrini.

Ligipääsuke nõustab avaliku ja erasektori asutusi nende teenuste ja toodete ligipääsetavaks muutmisel. Ligipääsukese all tegutseb ligipääsetavuse konsultant Jakob Rosin, kes on rahvusvahelise Ligipääsetavuse ekspertide assotsiatsiooni “International Association of Accessibility Professionals” liige ning omab rahvusvahelist “CPWA, Certified Professional in Web Accessibility” sertifikaati.