07.10.2024

Tori vald tänas ja tunnustas haridustöötajaid

Tori valla õpetajate päeva tänuüritusel tunnustas vald aasta haridustöötajaid ja aasta noorsoovaldkonna tegijat. Tori valla aasta haridustöötaja tiitli said Sindi muusikakooli direktor Merike Teppan-Kolk, Are kooli loodusteaduste õpetaja Leelo Lusik, Jänesselja lasteaia liikumisõpetaja Riinu Veber ja Tammiste lasteaed-algkooli õppealajuhataja Margit Mihkelsoo. Aasta noorsoovaldkonna tegija tiitli pälvis Sauga avatud noortekeskuse juhataja Reelika Rüütli.
Merike Teppan-Kolk on Sindi muusikakooli juhtinud juba üle 30 aasta. Tema juhtimise all on kunagisest 17 õpilasega koolist saanud enam kui 130 õpilasega huvikool, kuhu lapsevanemad soovivad oma lapsi õppima tuua ja kus soovivad lapsed ise õppida. Merike on edendanud muusikaalast huviharidust meie valla teisteski piirkondades, pakkudes lastele kodulähedast õppimisvõimalust. Ta on silma paistnud karismaatilise liidri ning eestvedajana, suurepärase korraldaja ja meeskonnatöötajana. Merike korraldab ka täiskasvanute pillilaagreid, juhib Selja lauluseltsingut ning edendab koos muusikakoolide liidu ja Erasmus+ programmiga noorte rahvusvahelise pilliõppe võimalusi.
Leelo Lusik on oma kirgliku ja uuendusliku suhtumisega loodusteadustesse inspireerinud nii õpilasi kui kolleege. Kõik, kes Are kooli satuvad, astuvad kohe Leelo loodud ja kujundatud maailma, kust leiab nii taimi kui loomi. Kooli õuealagi meelitab loodust uurima. Leelo sisustatud ainekabinet on põnev ja tõmbab õpilasi magnetina ligi. Leelo kohta on öeldud, et tal on ööpäevas rohkem kui 24 tundi, sest kuidas ta muidu nii palju jõuab. Tal on alati mõni põnev plaan teoksil või projekt käsil. Tema korraldatud põnevate õppereisidega on Are kooli õpilased terve Eesti läbi sõitnud. Leelo loov ja toetav, aga ka kindlameelne. Õpetaja ametit peab Leelo parimaks ning üle kõige väärtustab ta seejuures õpilaste huvi ja tänutunnet.
Riinu Veber on Jänesselja lasteaia lastes äratanud suure huvi liikumistegevuste vastu ja kujundanud liikumise neile harjumuseks. Ta loob oma tegevustes turvalise ja toetava keskkonna, kus lastel on vabadus oma võimete kohaselt tegutseda. Lapsed ootavad tema tunde ja osalevad neis väga hea meelega. Riinu initsiatiivil kutsuti ellu ka üldfüüsiline treening Jänesselja lasteaia töötajatele. Samuti saavad kõik vallaelanikud osaleda Riinu treeningutes Sauga teenuskeskuse spordisaalides. Lasteaia meeskond hindab liikumisõpetaja Riinut kui oma ala asjatundjat, loovat ning innustunud õpetajat. Riinu on sütitaja, innustaja ja uute võimaluste proovija, kes nakatab oma rõõmsameelsusega ka kõiki teisi. Riinu jaoks ei ole probleeme, on lahendused.
Margit Mihkelsoo rolli Tammiste lasteaed-algkooli kooliosa loomise protsessis ei saa alahinnata. Tema koostatud dokumendid ja uus algkooli õppekava läbisid edukalt haridusministeeriumi välishindamise. Margitit iseloomustab põhjalikkus, suur pühendumus tööle ja abivalmidus. Õppealajuhataja töö kõrvalt tegeleb Margit ka haridustehnoloogi ülesannetega, tema loodud on kooli uus koduleht, samuti lahendab ta digivahendite kasutamise küsimusi. Lisaks jõuab Margit oma kooli õpilastele raalmõtlemise tunde anda, aidates neil arendada probleemide lahendamise oskusi. Seejuures on talle tähtis, et lastel oleks tore. Tema professionaalne panus ja toetav suhtumine on kolleegide seas väga hinnatud. Margit on abivalmis, toetav, sihikindel, lahendustele orienteeritud, põhjalik ja paindlik.
Reelika Rüütli on lahenduskeskne ja uuenduslik juht, kes väärtustab koostööd ja usub noorte potentsiaali. Ta on alati avatud uutele põnevatele projektidele ja rahvusvahelisele koostööle. Reelika entusiasm ja tahtejõud innustavad nii noorsootöötajaid kui noori. Reelika eestvedamisel on Sauga noortekeskusest saanud noorte ja kogukonna elav keskus, kus jagatakse teadmisi ja toetatakse arengut. Reelika jaoks on oluline, et noortekeskuse hubastes ruumides tunneksid igas eas inimesed end oodatuna ja sooviksid siia tagasi tulla. Kolleegid hindavad kõrgelt Reelika tahtejõudu, südikust ning oskust motiveerida ja kaasata. Reelika panustab ka üle-eestilisse noorsootöö kvaliteeti välishindajana, lisaks kuulub ta sellest aastast Eesti avatud noortekeskuste ühenduse juhatusse.
Tänuõhtul tunnustati ka Pärnumaa aasta klassijuhatajat Marju Seppa ja aasta põhikooli aineõpetajat Leelo Lusikut (lähemalt Tori Valla Teatajas nr 9).

Merike Teppan-Kolk, Riinu Veber, Margit Mihkelsoo, Reelika Rüütli, Leelo Lusik

Foto: Haide Rannakivi