Sindi, Tori, Tori vald

Vald remontis toetuse abil sõjapõgenikele kolm korterit

Riigi toel remonditi Tori vallas sõjapõgenikele kolm korterit: Sindis, Pulli külas ja Seljal.

Toetusmeetme eelarve oli kokku viis miljonit eurot ja seda raha sai küsida nii eluruumide soetamiseks kui olemasolevate ruumide korrastamiseks või eraomanikult rendile võtmiseks. Maksimaalselt sai üks projekt kuni 400 eurot suletud netopinna ruutmeetri kohta. Tori vald sai riigilt toetust 40 000 eurot.

Pildil Sindi korter enne ja pärast remonti

Kõige põhjalikumat remonti vajas kahetoaline korter Sindis, ent olukord polnud kiita ka Pulli küla ühetoalises korteris – toas ja köögis olid tahmakahjud, pesuruum kasutuskõlbmatu. Seljal asuv kolmetoaline korter vajas põhjalikumat remonti pesuruumis ja köögis ning sanitaarremonti tubades. Lisaks vahetati korterites välja elektrijuhtmestik, laed, põrandad.

Nimetatud korterid on valla omandis ehk vald kasutas toetust enda omandis olevate tühjalt seisvate korterite remondiks.

Pulli küla korter pärast renoveerimist

Toetuse taotlemise üks tingimusi oli, et korda tehtud eluruum tuleb esmalt broneerida 12 kuuks Ukraina sõjapõgeniku sinna paigutamiseks. Selle perioodi jooksul ei tohi kohalik omavalitsus sinna kedagi teist paigutada. Selline reegel on vajalik, et sotsiaalkindlustusametil oleks kiiresti võimalik põgenikele elukoht leida. Pärast aasta möödumist võib vald korterid võõrandada või anda üürile kohalikele elanikele.

Valla sotsiaalnõunik Kaja Rebane avaldas, et Sindi korterisse on üürilised leitud, teistesse eluruumidesse tahetakse üürnikud leida veel selle kuu jooksul.

Korda tehtud korteritesse elama minevad sõjapõgenikud maksavad üüri turuhinna järgi.

Selja küla korteri pesuruum pärast remonti