Tori

Tori Põhikool saab suure investeeringu

Pressiteade

Tori Põhikooli saab projektitoetuse energiatõhususse tõstmiseks.

Tori vald, 28. mai 2024 – Tori vald sai kohaliku omavalitsuse hoonete energiatõhususe parandamise moderniseerimisfondist raha, et alustada Tori Põhikooli energiatõhususe tõstmise projektiga. Projekti abikõlblike kulude kogumaht on 2 093 590 eurot, millest toetuse määr on 64%. Meetmega parandatakse kohaliku omavalitsuse kasutuses olevate hoonete energiatõhusust.

Projekti eesmärk on vähendada kooli energiatarbimist, parandada sisekliimat ning suurendada hoone energiatõhusust. Kavandatavad tööd hõlmavad hoone soojustamist, kütte-, ventilatsiooni- ja valgustussüsteemide uuendamist ning taastuvenergia lahenduste integreerimist.

Lauri Luur, Tori vallavanem, kommenteeris: “See projekt on meie kogukonnale väga oluline. Energiatõhususe parandamine Tori Põhikoolis mitte ainult ei vähenda energiakulusid, vaid loob ka paremad tingimused meie õpilastele ja õpetajatele. Tori kooli rekonstrueerimine on järgmine samm valla haridusvõrgu korrastamise suunas, millele järgnevad Tammiste algkool-kogukonnakeskuse rajamine ning seejärel juba Sindi muusikakool ja Sauga kool, kaugemas tulevikus kindlasti ka Sindi gümnaasium.”

Projekti elluviimine algab käesoleval aastal ja tööd plaanitakse paari aasta jooksul. Projekti edenedes hoiame kogukonda kursis olulisemate arengutega.

Lisainfo saamiseks võtke ühendust:

Maie Põder, haldusjuht, +372 509 8829